Jak pomagamy?

WITAMY W EKOWAY
 

W imieniu naszej firmy, naszej Planety oraz jej wszystkich mieszkańców dziękujemy za zainteresowanie produktami biodegradowalnymi/ekologicznymi.

 

Tylko dzięki Twojej pomocy możemy zmienić Nasz Świat na Lepszy.

 

W celu lepszego zrozumienia rynku produktów biodegradowalnych przed przesłaniem oferty handlowej zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.Ułatwi to Nam naszą współpracę oraz pomoże Ci lepiej poznać rynek produktów biodegradowalnych.

 

Czy słyszeliście o najnowszych w 100% przyjaznych środowisku naczyniach/opakowaniach lub torbach biodegradowalnych będących doskonała alternatywą dla plastikowych jednorazówek?

 

Pragnę opowiedzieć o tych innowacjach, jednocześnie chciałbym przedstawić parę nieprawdopodobnie skutecznych i popularnych materiałów wykorzystywanych do Produkcji biodegradowalnych produktów.

 

Zacznijmy od naszego doświadczenie w tym obszarze:

 

Dlaczego powstała firma Ekoway?

 

Nasza Planeta każdego roku zaśmiecona jest milionami ton plastikowych odpadów, ponad milion zwierząt ginie rocznie przez plastikowe śmieci w morzach i oceanach.

 

 

Już w 2006 roku zauważyliśmy wyzwanie i szansę zmiany trendu na proekologiczny. Firma Ekoway powstała dwa lata później w 2008 roku.

Wspieramy międzynarodową inicjatywę Plastic Free World

 

Obecnie produkty z tworzywa sztucznego stanowią 70 proc. odpadów w morzach i oceanach. Rocznie zatruwamy morza i oceany 10 milionami ton plastiku i zużywamy bilion foliowych torebek.

Torba foliowa. Jej produkcja trwa 1 sekundę. Używana jest średnio przez 25 minut. Rozkłada się około 400 lat. Corocznie na światowy rynek wprowadza się do jednego biliona sztuk foliówek.

Produkcja plastiku wzrosła dramatycznie w ostatnim czasie – w roku 1964 szacowano ją na 15 mln ton, a w roku 2014 już 311 mln ton.

 

 

Zagrożenie dla zdrowia człowieka:

 

Plastik trafia do przewodów pokarmowych zwierząt morskich, a te są zjadane przez kolejne zwierzęta w łańcuchu pokarmowym. Ciała prawie wszystkich morskich gatunków, wliczając te najcenniejsze na świecie i mieszkające wydawałoby się z dala od ludzi – zawierają plastik.

 

 

Jak rozwiązać problem?

 

Unie Europejskie podjęłą już w tym kierunku działania, w 2018 roku Parlament Europejski przegłosował wprowadzenie w UE  zakazu sprzedaży przedmiotów jednorazowego użytku wytwarzanych z plastiku, takich jak plastikowe sztućce, słomki, talerze czy patyczki do uszu.

Zakaz wykorzystywania i sprzedaży plastiku jednorazowego użytku, dla którego dostępne są alternatywy, będzie obowiązywać od 2021 roku, w niektórych krajach od 2019 roku.

 

W związku z wejściem dyrektyw UE o zakazie sprzedaży jednorazowych produktów z plastiku od 2021r. nasza branża dynamicznie się rozwija.

Naszym planem jest uruchomienie produkcji w Polsce bio plastiku w 2019r.

 

Poszukujemy Klientów, Inwestorów oraz Partnerów. Razem z którymi pragniemy Zmienić Świat na Lepszy!

 

W oparciu o rozwiązania stosowane z powodzeniem w Australii  od wielu lat wprowadziliśmy razem z naszymi Partnerami biznesowymi na rynek polski biodegradowalne alternatywy dla plastiku.

 

Zawsze dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta.

 

Naszą rolą jest zaprezentowanie Tobie najlepszych rozwiązań, doradzenie jakie produkty najlepiej wprowadzić do Twojej oferty oraz wskazać, które z nich najbardziej będą odpowiadały TWOIM potrzebom.

 

Jakie są materiały pochodzenia naturalnego, stosowane w produkcji  opakowań i naczyń biodegradowalnych?

 

Najczęściej stosowane materiały wykorzystywane do produkcji naczyń i opakowań biodegradowalnych:

 

– liść palmowy

– trzcina cukrowa

– otręby pszenne

– drewno

– PLA (bio plastik) Polilaktyd – polimer należący do grupy poliestrów alifatycznych. Jest on w pełni biodegradowalny. Otrzymuje się z odnawialnych surowców naturalnych takich jak np: mączka kukurydziana

– CPLA – Crystallized Poly Lactic Acid, połączenie PLA (70-80%) i  kredy(20-30%)


W asortymencie Ekoway mamy tylko najwyższej klasy produkty, certyfikowane, testowane laboratoryjnie, spełniający normy kompostowalności Norma EN 13432, dopuszczone do kontaktu z żywnością.

 

Jakie są słabe strony produktów biodegradowalnych? CENA!

 

Jedynym słabym punktem/wadą produktów biodegradowalnych jest cena, która w porównaniu do plastikowych odpowiedników jest znacznie wyższa.

 

Także jeśli szukasz  biodegradowalnych alternatyw do plastikowych produktów, proszę nie porównuj ich cenowo! Nie ma to sensu.

 

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku produktów biodegradowalnych, dzięki coraz większej ilości pro-ekologicznych rozwiązań oraz zainteresowania wśród klientów/popytu ceny z roku na roku będę się obniżać.

Na ten moment produkty plastikowe są dużo tańsze.

 

Przykładowe produkty:

 

 

 

 

Ekoway Analiza potrzeb klienta/Ankieta informacyjna

 

W przypadku zainteresowania współpracą z Ekoway i i chęcią poznania spersonalizowanej oferty, rekomedndujemy wypełnienie krótkiej ankietę, która pomoże Nam w lepszym zrozumieniu TWOJEJ potrzeby oraz przygotowaniu specjalnej oferty dla CIEBIE.

 

Jeśli wyrażasz chęć wypełnienia ankiety do czego zachęcamy (średnio zajmie to 5 minut) prosimy o przesłanie maila na adres emailowy: biuro.ekoway@gmail.com w tytule maila proszę wpisać: nazwa firmy/ ankieta informacyjna

 

Po otrzymaniu wiadomości email, system wyślę do Ciebie ankietę.

 

 

Serdecznie zapraszam do współpracy

 

                                          

Pozdrawiam / Best regards

Łukasz Krzysztof Pilch

Dyrektor Handlowy

Ekoway Sp. z o.o.

tel: 786 148 888

ekowayspzoo@gmail.com

 

Najlepszą formą docenienia współpracy ze mną jest polecenie

   

 

 

 

 

 

               

Nasi partnerzy: