Naczynia biodegradowalne

Ekologia

Naczynia z otrąb pszennych stanowią doskonałą alternatywę dla jednorazowych naczyń plastikowych oraz papierowych.

Wyprodukowane są z biotworzywa, które ulega rozkładowi w zaledwie 30 dni.

Do produkcji wykorzystuje się tylko składniki naturalne: otręby pszenne i śladowe ilości wody.

Właściwości/Zastosowanie naczyń z otrąb pszennych.

Jednorazowe naczynia z otrąb pszennych są wytrzymałe, bezpieczne, przyjazne dla środowiska oraz trwałe.

Doskonale nadają się do serwowania zarówno dań zimnych jak i gorących.

Znajdują wszechstronne zastosowanie np: w restauracjach, w barach, w domach, przy organizacji grilla, imprez okolicznościowych, na eventach oraz na piknikach.

Oferujemy wysokiej jakości eko naczynia jednorazowego użytku naczynia biodegradowalne  bio sztućce bio talerze producent. Hurtownia ekologiczna Ekoway hurtownia naczyń ekologicznych

W naszej ofercie także kubki biodegradowalne z trzciny cukrowej, kubki eko z nadrukiem, kubki ekologiczne,   szutućce PLA i CPLA.

Obsługujemy klientów z obszaru całej Polski – m.in. Kraków, Katowice, Warszawa.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu i zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Nasza oferta

W ofercie naczyń biodegradowalnych znajdują się:

  • talerze o średnicy 28 cm, 24 cm i 20 cm;
  • miska o średnicy 20 cm;
  • półmisek o wymiarach 24×16 cm;
  • sztućce – wykonane z mieszanki biodegradowalnego tworzywa PLA oraz otrąb.

Realizujemy indywidualne zamówienia na życzenie klienta, istnieje możliwość wyprodukowania naczyń o dowolnych kształtach i wymiarach (do max. średnicy 28 cm) oraz umieszczenia indywidualnego logo na produkcie. 

Naczynia z liścia palmowego

Naczynia z liści palmowych swoją prostotą przyciągają każdą osobę. Oferowany produkt jest unikalny i ma własną oryginalną strukturę. Pod względem estetyki i sposobu wykonania, naczynia te nadają się do serwowania najbardziej wymyślnych dań. Produkt jest wytrzymały pod względem temperatury, wodoodporny, a co najważniejsze neutralny smakowo.

Naczynia z trzciny cukrowej

Surowcem są włókna pozostające z trzciny po ekstrakcji cukru. Na pierwszy rzut oka, można pomyśleć, że to plastikowe jednorazówki, lecz ten produkt jest jego idealną alternatywą i co najważniejsze w 100% przyjazny dla środowiska. Produkty wykonane z trzciny cukrowej są wytrzymałe, odporne na wilgoć i temperaturę oraz neutralne smakowo.

Kubki jednorazowe

Kubki jednorazowe biodegradowalne idealne do ciepłych i zimnych napojów. W zależności od modelu produkowane są z celulozy, trzciny cukrowej lub z PLA (mączki kukurydzianej).

Sztućce drewniane

W ofercie posiadamy również ekologiczne sztućce drewniane.

Sztućce eko

  • wykonane w 100% z surowców odnawialnych
  • wytrzymałe
  • materiał CPLA (mączka kukurydziana)

Jak długo rozkłada się PLA ?

Według testów i certyfikatów rozkład trwa 45-90 dni. Najszybciej się rozkłada w wilgotnym, ciepłym i napowietrzonym środowisku z dostatkiem glebowych bakterii i grzybów. Takie warunki spełnia tylko przemysłowy kompostownik. W  domowych kompostownikach rozkład materiału PLA przebiegać wolniej 

Jak długo rozkłada się bagassa/ trzcina cukrowa?

Produkty z trzciny cukrowej są w pełni kompostowalne w przemysłowych kompostownikach i rozłożą się w ciągu 45-60 dni w zależności od temperatury i wilgotności w których przebiega rozkład. W  domowych kompostownikach rozkład materiału może przebiegać wolniej.  Materiał ten nie zawiera żadnych toksycznych substancji, które by mogły przedostać się do ziemi.

Jak długo rozkłada się papier?

Rozkład zależy od użytego materiału oraz dodatkowo od stopnia wilgotności ziemi.  Średnio papier rozkłada się około 6 miesięcy np. bilet komunikacji miejskiej rozkłada się około 3 miesięcy; gazeta około 6 tygodni.

JESTEŚMY DYSTRYBUTOREM FIRMY:

JESTEŚMY DYSTRYBUTOREM FIRMY:

JESTEŚMY DYSTRYBUTOREM FIRMY:

Torby ekologiczne / biodegradowalne

Opakowania / naczynia biodegradowalne

Maski filtrujące chroniące przed smogiem

Dla Klienta