Torby BIO

Biodegradowalność i kompostowalność

Aby dany produkt mógł zostać uznany za w pełni biodegradowalny i kompostowalny, powinien spełniać specjalne, wyśrubowane normy dotyczące przydatności do kompostowania. W Unii Europejskiej reguluje to zharmonizowana z dyrektywą 94/62/EC3 norma EN 13432:2002*.

Zgodnie z nią, szereg szczegółowych testów określa, czy badany produkt:

  • nie zawiera w swoim składzie metali ciężkich i innych, niebezpiecznych pierwiastków,
  • rozkłada się w kontrolowanych warunkach w terminie krótszym, niż 6 miesięcy, a przemiana zawartego w materiale węgla w tlenek lub dwutlenek węgla i w biomasę następuje w przynajmniej 90% i tworzy drobny, pozbawiony substancji toksycznych i sprzyjający hodowli roślin kompost,
  • farby i pigmenty użyte do nadruków lub barwienia nie zawierają odpornych na rozkład polimerów lub pigmentów bazujących na metalach ciężkich.

Biodegradowalne reklamówki Ekoway spełniają normę EN13432:2002, są więc w pełni biodegradowalne i kompostowalne.

* Jej odpowiednikiem jest amerykańska norma ASTM D6400 i japońska GreenPla.

Produkty Ekoway to pogodzenie wymagań rynku i środowiska. To także rezultat norweskiego umiłowania przyrody, talentu do interesów, pragmatyzmu i zaawansowanych technologii, dzięki którym ze skrobi kukurydzianej powstają trwałe, estetyczne, a przede wszystkim przyjazne dla planety i (zgodnie z europejską normą EN-13432) w pełni biodegradowalne i kompostowalne torby i folie Ekoway.

Ekologiczne produkty Ekoway w ogóle nie zawierają polietylenu, powszechnego we współczesnej produkcji szkodliwego związku rozkładającego się przez setki lat. Worki, torby i folie Ekoway w warunkach kompostowych (w obecności tlenu i wyspecjalizowanych mikroorganizmów) rozkładają się w około 45 dni. W naszej ofercie torby BIO – BioBag.

Na zakupy

reklamwka_biodegradowalna_400

Dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu na energię i niskiemu potencjałowi tworzenia efektu cieplarnianego przy produkcji, pod względem bezpieczeństwa dla środowiska opakowania Ekoway daleko w tyle zostawiają torby papierowe. Torby RPET – torby z recyclingu. W 45 dni ulegają całkowitej biodegradacji. Torby Ekoway dostępne są w pełnej gamie kształtów i rozmiarów, z ekologicznymi nadrukami do 8 kolorów.

  • 25+6+6×40 grubość 19 mikronów, wtrzymałość=3kg
  • 27+7+7x50cm grubość 22 mikorny , wytrzymałość=5kg
  • 30+9+9x60cm grubość 24 mikrony, wytrzymałość=8kg

Do domu (worki na śmieci)

Biodegradowalne worki BioBag to wysokiej klasy kompost, który jest możliwy do osiągnięcia poprzez selektywną zbiórkę odpadów organicznych rozpoczętych u samych źródeł. Dzięki odparowaniu wilgoci, bioodpady schną. Zażegnany zostaje problem gnicia i powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Wymiary: Worki na bioodpady Ekoway 8L rolka 25 szt.

Dla psa

Proponujemy 100% biodegradowalne i kompostowalne worki Ekoway, dobrze zabezpieczające przed bezpośrednim kontaktem z nieczystościami oraz przed nieprzyjemnym zapachem, stanowiące również znakomitą barierę dla wszelkiego rodzaju bakterii i wirusów.

Woreczki na psie nieczystości, wykonane z ekologicznego materiału, są optymalnym rozwiązaniem dla właścicieli psów – nie szkodzą środowisku, ponieważ wraz z zawartością szybko ulegają rozkładowi.

Wymiary: 5 rolek po 20 szt.

Torby ekologiczne / biodegradowalne

Maski filtrujące chroniące przed smogiem

Opakowania / naczynia biodegradowalne

Jak pomagamy naszym Klientom?