Torby BIO

Reklamówki biodegradowalne eko zgodne z normą EN 13432

Produkujemy w Polsce w 100% biodegradowalne/kompostowalne, wykonane z surowców naturalnych reklamówki na zakupy, zgodne z normą EN 13432. Do produkcji naszych siatek wykorzystujemy skrobię ziemniaczaną , która pozwala wyprodukować mocne i wytrzymałe siatki, przyjazne dla środowiska. Posiadają certyfikat OK compost TÜV Austria. TÜV Austria jest wiodącym europejskim dostawcą usług w dziedzinie testowania, kontroli, certyfikacji. 

Reklamówki biodegradowalne ze skrobi ziemniaczanej są świetną alternatywą dla plastikowych torebek. Rozkładają się w 100% dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Reklamówki są wyjątkowo silne, mają praktyczne uchwyty i używa się ich jako ekologiczne torby na zakupy lub jako małe worki na śmieci.

Czas rozkładu: 

W warunkach kompostowych (w obecności tlenu i wyspecjalizowanych mikroorganizmów) rozkładają się w około 45 dni. 

Nasza oferta:

Jako doświadczony producent posiadamy możliwości techniczne, umożliwiające sprawną realizację zamówień indywidualnych potrzeb naszych Klientów, na siatki o różnych rozmiarach, nadrukach oraz grubości folii bio.

Nasze możliwości technologiczne pozwalają nam wyprodukować reklamówki/torby o różnych rozmiarach, nadrukach oraz grubości folii bio.

Możemy wyprodukować siatki o rozmiarach:

Szerokość od 20 cm do max 55 cm
Długość do max 90 cm
Grubość od 12-40 mikronów

Wykonujemy nadruki na reklamówkach/torbach kompostowalnych:
Na ten moment nasze możliwości techniczne pozwalają na wyprodukowanie toreb z nadrukiem jeden kolor na dwóch stronach lub dwa kolory na jednej stronie. W niedalekiej przyszłości planujemy dodatkowe inwestycje, które umożliwia nam nadruk większej ilości kolorów.

Zamówienia czas oczekiwania:

Ilości kartonowe dostępne od ręki dostępne w sprzedaży w naszym e sklepie www.ekoway-shop.pl 

Ilości paletowe:

  • z nadrukiem Klienta około 3 – 4 tygodnie (realizacja pierwszego zamówienie dłużej trwa, ponieważ musimy zamówić matrycę, czas oczekiwania na matrycę 2-3 tygodnie)

  • bez nadruku lub z naszym nadrukiem – I am Bio Bag 3-8 dni

Reklamówki/ torby biodegradowalne dostępne w stałej sprzedaży z naszym nadrukiem I AM BIO BAG min zamówienie 1 karton 500 szt

  • 25cm+6cm+6cm×45cm grubość 15 mikronów

  • 27cm+7cm+7cmx48cm grubość 15 mikronów 

  • 30cm+7,5cm+7,5cmx55cm grubość 17 mikronów

Biodegradowalność i kompostowalność

Aby dany produkt mógł zostać uznany za w pełni biodegradowalny i kompostowalny, musi spełniać specjalne normy dotyczące przydatności do kompostowania. 

W Unii Europejskiej reguluje to zharmonizowana z dyrektywą 94/62/EC3 norma EN 13432:2002*. 

Zgodnie z nią, szereg szczegółowych testów określa, czy badany produkt:

  • nie zawiera w swoim składzie metali ciężkich i innych, niebezpiecznych pierwiastków,
  • rozkłada się w kontrolowanych warunkach w terminie krótszym, niż 6 miesięcy, a przemiana zawartego w materiale węgla w tlenek lub dwutlenek węgla i w biomasę następuje w przynajmniej 90% i tworzy drobny, pozbawiony substancji toksycznych i sprzyjający hodowli roślin kompost,
  • farby i pigmenty użyte do nadruków lub barwienia nie zawierają odpornych na rozkład polimerów lub pigmentów bazujących na metalach ciężkich.

Biodegradowalne reklamówki Ekoway spełniają normę EN13432:2002, są więc w pełni biodegradowalne i kompostowalne.

* Jej odpowiednikiem jest amerykańska norma ASTM D6400 i japońska GreenPla.

Produkty Ekoway to pogodzenie wymagań rynku i środowiska. To także rezultat norweskiego umiłowania przyrody, talentu do interesów, pragmatyzmu i zaawansowanych technologii, dzięki którym ze skrobi kukurydzianej powstają trwałe, estetyczne, a przede wszystkim przyjazne dla planety i (zgodnie z europejską normą EN-13432) w pełni biodegradowalne i kompostowalne torby i folie Ekoway.

Ekologiczne produkty Ekoway w ogóle nie zawierają polietylenu, powszechnego we współczesnej produkcji szkodliwego związku rozkładającego się przez setki lat. Worki, torby i folie Ekoway w warunkach kompostowych (w obecności tlenu i wyspecjalizowanych mikroorganizmów) rozkładają się w około 45 dni. W naszej ofercie torby BIO – BioBag.

Do domu (worki na śmieci)

Biodegradowalne worki BioBag to wysokiej klasy kompost, który jest możliwy do osiągnięcia poprzez selektywną zbiórkę odpadów organicznych rozpoczętych u samych źródeł. Dzięki odparowaniu wilgoci, bioodpady schną. Zażegnany zostaje problem gnicia i powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Dla psa

Proponujemy 100% biodegradowalne i kompostowalne worki Ekoway, dobrze zabezpieczające przed bezpośrednim kontaktem z nieczystościami oraz przed nieprzyjemnym zapachem, stanowiące również znakomitą barierę dla wszelkiego rodzaju bakterii i wirusów.

Woreczki na psie nieczystości, wykonane z ekologicznego materiału, są optymalnym rozwiązaniem dla właścicieli psów – nie szkodzą środowisku, ponieważ wraz z zawartością szybko ulegają rozkładowi.

 

Torby ekologiczne / biodegradowalne

Opakowania / naczynia biodegradowalne

Maski filtrujące chroniące przed smogiem

Dla Klienta